Scootmobielcursus 27 oktober 2022

Seniorenschool Heusden en Veilig Verkeer Nederland organiseerden een scootmobielcursus 

In het verleden is deze cursus georganiseerd door het Gehandicapte Platform Heusden en Veilig Verkeer Nederland afdeling Heusden. Door het opheffen van de Stichting had deze cursus langere tijd niet plaatsgevonden. Toen VVN-afdeling Heusden dit jaar contact zocht met de Seniorenschool Heusden hoefde het bestuur niet lang na te denken. Natuurlijk wilde Seniorenschool Heusden graag meewerken om scootmobielgebruikers wegwijs te maken in het verkeer en aandacht te vragen voor allerlei zaken die het welzijn van senioren bevorderen. Een dagindeling werd opgesteld, het cursusprogramma werd vernieuwd, een locatie werd gezocht, de Scootmobielclub Heusden werd erbij betrokken.

44 personen hadden zich aangemeld voor de cursus; er waren enkele afmeldingen, maar op de dag zelf hadden 28 enthousiaste personen deelgenomen. Het programma was goed voorbereid en dagvoorzitter Henk Melissen hield het tijdschema prima in de gaten. Na de koffie werd door verkeersdeskundige Mathieu Soomers op een duidelijke manier uitleg gegeven over het rijden met een scootmobiel waarbij hij inging op de verkeersregels waaraan de scootmobielbestuurders zich moeten houden. De opgedane kennis werd getoetst met een korte quiz. Hierna volgde een aantal oefeningen op het parkeerterrein van de Remise. Een parcours met allerlei hindernissen was uitgezet. Uitermate voorzichtig werden die hindernissen genomen. Na de lunch gaf een adviseur van Medipoint Tilburg, leverancier van de scootmobielen die via de WMO worden verstrekt bij aanvragen in onze gemeente, nadere uitleg over het gebruik van de scootmobiel. Ook konden belangstellenden een proefritje maken. Hierna werd in het mooie najaarszonnetje een tocht door Drunen gereden, met allerlei hindernissen en oneffenheden waar een scootmobielgebruiker mee geconfronteerd wordt. De middag werd feestelijk afgesloten met het uitreiken van een bewijs van deelname en het daarbij behorende drankje. Het was een zeer leerzame dag waarbij zowel aandacht was voor de theorie, om veilig te kunnen deelnemen aan het verkeer, alsook het praktisch toepassen van allerlei vaardigheden. Zoals inparkeren, een hellingproof, slalommen en het nemen van schuine afritten.